Amerykanie wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji

Amerykanie wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji

Amerykanie wprowadzają kolejne sankcje wobec Rosji. Dotkną one pięć rosyjskich firm i trzech biznesmenów, których Waszyngton oskarża o cyberataki i inne działania wymierzone w Stany Zjednoczone.

Departament Skarbu USA poinformował, że sankcje wobec rosyjskich podmiotów są odpowiedzią na ataki hackerskie, rozpowszechnianie szkodliwego oprogramowania NotPetya oraz włamania do amerykańskich sieci elektroenergetycznych. Amerykanie wskazali również na próby inwigilacji przez rosyjskie łodzie podwodne kabli telekomunikacyjnych globalnej sieci internetowej. „Stany Zjednoczone kontynuują działania przeciwko wrogim podmiotom działającym na rzecz Federacji Rosyjskiej i podległych jej służb, które starają się zwiększyć ofensywne zdolności tego kraju w cyberprzestrzeni” – napisano w komunikacie Departamentu Skarbu.
Wprowadzone przez rząd USA sankcje przewidują zamrożenie wszelkich środków należących do objętych nimi firm i osób fizycznych. Zakazują też amerykańskim podmiotom wchodzenia z nimi w relacje biznesowe. Sankcje wprowadzono na podstawie uchwalonej rok temu przez Kongres ustawie, której celem jest powstrzymanie Rosji przez dalszą ingerencją w procesy polityczne w Stanach Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0