HomeCiekawostki

American Airlines nie poleci do Krakowa. Drastyczne cięcia u przewoźnika

American Airlines nie poleci do Krakowa. Drastyczne cięcia u przewoźnika

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany American Airlines. W maju linia lotnicza zawiesi ponad 90 procent wszystkich międzynarodowych tras. Zawieszone zostaje również połączenie Chicago – Kraków – Chicago.

Linia American Airlines w maju miała zainaugurować połączenie z Chicago do Krakowa. Loty miały być obsługiwane sezonowo między 7 maja a 23 października br. Planowano, że boeingi 787-8 będą latać na tej trasie sześć razy w tygodniu. Pandemia koronawirusa niestety pokrzyżowała te plany.

W maju nasza linia zawiesi ponad 90 procent wszystkich międzynarodowych tras – powiedział Vasu Raja, wiceprezes ds. siatki połączeń przewoźnika. Według przedstawicieli branży lotniczej na niektórych dużych lotniskach w USA liczba lotów spadła nawet o 70%.

W komunikacie prasowym przewoźnika czytamy, że sezonowe połączenia American Airlines z Chicago do Pragi, Budapesztu i Krakowa zostały przesunięte na 2021 rok, co oznacza, że ich otwarcie jest w dalszym ciągu planowane.

Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli ustalać nowy termin rozpoczęcia oferowania bezpośredniego połączenia na trasie ORD-KRK-ORD oferowanego przez American Airlines – powiedziała Natalia Vince, rzeczniczka prasowa Kraków Airport.

Red.

COMMENTS