23.1 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ambasador Rosji postrzelony w Ankarze nie żyje

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow zmarł w szpitalu w wyniku postrzału. Do zdarzenia doszło na wernisażu w Galerii Sztuki Współczesnej w Ankarze, gdzie otwierano wystawę fotograficzną zatytułowaną „Rosja oczami Turków”.

Ambasador został postrzelony w trakcie przemówienia. Uzbrojony napastnik dostał się do galerii, posługując się legitymacją policyjną. Zanim postrzelił ambasadora, oddał strzał w powietrze i krzyczał „Aleppo!” oraz „Zemsta!”. W incydencie zostało rannych również kilka innych osób.
Ambasador został przewieziony do szpitala. Służby specjalne otoczyły budynek, w którym znajdował się napastnik. Według niektórych mediów, został on „zneutralizowany”
Do ataku doszło kilka dni po tureckich protestach przeciwko udziałowi Rosji w syryjskim konflikcie. Na jutro zaplanowane jest spotkanie ministrów spraw Rosji Turcji i Iranu na temat sytuacji w Syrii.
Rosyjskie media na razie nie podają szczegółów tego, co wydarzyło się w Ankarze. Krótki komunikat w tej sprawie opublikowało rosyjskie MSZ. Rzeczniczka rosyjskiej dyplomacji Marija Zacharowa zapowiada, że wkrótce ukaże się obszerne oświadczenie.

IAR/AFP/rtrs/hurriyetdailynews.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520