9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Ambasador Izraela: „Izraelczycy wiedzą, że to niemieccy naziści budowali obozy w Polsce”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

– Miałam coś całkiem innego do powiedzenia, ale niemożliwe było normalnie funkcjonować, kiedy w Izraelu była już decyzja premiera i kiedy dyplomaci mają swoje instrukcje – tak ze swojego kontrowersyjnego wystąpienia tłumaczyła się dziś w radiu RMF ambasador Izraela w Polsce Anna Azari. W trakcie sobotnich obchodów 73. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau Azari skrytykowała przyjętą przez Sejm ustawę zakładającą m.in. kary dla, które obarczają naród polski odpowiedzialnością za Holokaust.

– Próbowałam powiedzieć panu Morawieckiemu, że ja to zrobię, przed ceremonią – zaznaczyła. Jak podkreśliła, „zupełnie nie ma sporu” o określenie „polskie obozy śmierci”. – Izraelczycy wiedzą, że to niemieccy naziści budowali obozy w Polsce – wyjaśniała.

Pytana o Jaira Lapida (kandydat na premiera – red.), który pisał w weekend na Twitterze o „polskich obozach” przyznała, że w Izraelu trwa kampania wyborcza i temat Holokaustu jest wykorzystywany.

– Mam nadzieję, że nie wyrzucimy razem w śmieci wszystkiego tego, co zrobiliśmy przez ostatnie 27 lat. Dużo ludzi pracowało nad tym, włączając np. profesora Szewacha Weissa. I mam nadzieję, że to wszystko dojdzie do jakiegoś konstruktywnego dialogu – przyznała Anna Azari.

Jakub Oworuszko AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520