Amazon wstrzymuje plany przez kontrowersyjny podatek w Seattle

Amazon wstrzymuje plany przez kontrowersyjny podatek w Seattle

Z powodu proponowanego przez władze Seattle podatku firma Amazon wstrzymała się z budową wielkiego budynku w centrum miasta, stawiając pod znakiem zapytania 7 tys. miejsc pracy.

Miasto rozważa wprowadzenie podatku osobistego, który sprawiłby, że duże firmy musiałyby płacić ok. 500 dolarów od pracownika. Pozyskane tą drogą środki miałyby pomóc zaradzić kryzysowi mieszkaniowemu. Podatek szczególnie uderzyłby w Amazona, największego pracodawcę w mieście, który często jest obwiniany o rosnące ceny mieszkań.

Firma wstrzymała się z budową nowego budynku do czasu decyzji odnośnie podatku. Jeśli zostanie on wprowadzony, Amazon porzuci pierwotne plany i przeniesie się do innego budynku, który znajduje się już w trakcie budowy.

Decyzja firmy zaskoczyła władze i deweloperów. Burmistrz Jenny Durkan wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że w najbliższych dniach przeprowadzi rozmowy z przedstawicielami wszystkich stron w nadziei na to, że uda się wypracować porozumienie.

Głosowanie rady miasta w sprawie podatku miało się odbyć 14 maja, ale prawdopodobnie zostanie przełożone na późniejszy termin.

(mcz)COMMENTS

WORDPRESS: 0