HomeŚwiętokrzyskie

Po alkoholu wiózł pracowników w powiecie buskim. Zamiast trzech osób, jechało aż dwanaście

Po alkoholu wiózł pracowników w powiecie buskim. Zamiast trzech osób, jechało aż dwanaście

Nietrzeźwego kierowcę, który dostawczakiem wiózł pracowników sezonowych, przyłapali policjanci w powiecie buskim (Świętokrzyskie). W aucie zarejestrowanym na trzy osoby jechało ich łącznie 12.

Po godzinie 14 we wtorek funkcjonariusze buskiej drogówki zatrzymali do kontroli w gminie Solec-Zdrój dostawczego renaulta prowadzonego przez 64-latka.

 

– Z przodu samochodu siedziały trzy osoby. To tyle, na ile auto zostało zarejestrowane. Uwagę mundurowych zwróciły jednak osoby siedzące w przestrzeni bagażowej dostawczaka. Było tam jeszcze dziewięć osób. Okazało się, że przewożenie zbyt dużej liczby pasażerów to nie jedyne przewinienie kierowcy. 64-latek miał w ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie i nie miał przy sobie prawa jazdy – opowiada młodszy aspirant Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

 

Mężczyźnie może teraz grozić do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania. Policjanci przypominają, że kierowcy, który wiezie o trzech lub więcej pasażerów niż to określono w dowodzie rejestracyjnym, mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy na trzy miesiące.

COMMENTS