HomeUSAChicago

Alarmujący wzrost samobójstw w powiatach DuPage i Cook

Alarmujący wzrost samobójstw w powiatach DuPage i Cook

Lokalne departamenty zdrowia w Illinois odnotowały wzrost samobójstw. W powiecie DuPage od 1 stycznia do 30 czerwca tego roku potwierdzono ich 54.

 

W porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego liczba ta wzrosła o ponad 22 procent. W 2019 życie odebrały sobie 44 osoby. „Pandemia koronawirusa i związane z nią problemy w tym utrata pracy niekorzystnie wpływa na psychikę ludzi, którzy są załamani” – powiedziała dyrektor departamentu zdrowia powiatu DuPage, Karen Ayala.

Przypomniała, że działają specjalne grupy wsparcia, oferujące programy między innymi w centrach podlegających departamentowi zdrowia w Wheaton, Addison, Westmont i Lombard. Z ustaleń wynika, że 80 procent samobójców to mężczyźni. Karen Ayala zaapelowała by zwracać uwagę na dziwne zachowanie bliskich osób gdyż może ono wskazywać na problemy prowadzące do próby samobójczej.

W powiecie Cook też odnotowano wzrost liczby samobójstw zwłaszcza wśród społeczności Afroamerykańskiej. W tym roku 71 osób odebrało sobie życie. W 2019 odnotowano 59 takich przypadków. Przez całą dobę działa krajowa infolinia 1-800-273-8255  pod którą dyżurują specjaliści udzielający pomocy osobom, które przeżywają załamanie lub potrzebują wsparcia.

 

BK

COMMENTS