Alarm na francuskich plażach. Ocean wyrzucił już prawie 800 kilogramów kokainy

Alarm na francuskich plażach. Ocean wyrzucił już prawie 800 kilogramów kokainy

Ocean Atlantycki wyrzuca na brzeg paczki z kokainą. Kilka plaż zostało zamkniętych. Inne są patrolowane. Znaleziono już ponad 750 kg narkotyków.

Ponad 750 kg (1654 funtów) kokainy – w większości w 83% czystej – zostało wyrzuconych w plastikowych opakowaniach wzdłuż wybrzeża Atlantyku we Francji – informuje BBC za France TV. Narkotyki znaleziono na plażach od Landów na dalekim południu do ujścia Loary na zachód od Nantes. Kilka plaż zostało zamkniętych. Inne są patrolowane. Żandarmeria wzywa mieszkańców i turystów, by informowali, gdy tylko zobaczą na piasku owinięte folią paczki.

 

Paczki z narkotykami wyrzucone na plażę są zbierane przez prokuraturę w Rennes. – Każde odkrycie musi zostać natychmiast zgłoszone policji lub żandarmom bez dotykania narkotyków – informuje cytowana przez France TV prokuratura w Rennes, stolicy Bretanii. Policja ostrzegła również, że kokaina stanowi zagrożenie dla zdrowia każdego, kto się z nią zetknie – władze apelują, by bardziej niż zwykle pilnować bawiących się na plażach dzieci.

 

Na razie nie wiadomo, skąd na plażach wzięły się narkotyki. Prokurator z Rennes, Philippe Astruc powiedział, że 763 kg kokainy znalezionej na plażach “prawdopodobnie pochodzi z Ameryki Południowej i jest warte bardzo dużych sum pieniędzy”. Za transport narkotyków, takich jak kokaina, można trafić we Francji do więzienia nawet na 10 lat. Sprawę bada prokuratura we współpracy z amerykańską administracją ds. egzekwowania narkotyków i europejską policją antynarkotykową.

 

MW-G za BBC, France TV, aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0