13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Al Jazeera America zakończyła nadawanie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Amerykańska wersja katarskiej telewizji Al Jazeera przestaje istnieć. Minionej nocy stacja zakończyła nadawanie. Powodem likwidacji była zbyt mała liczba widzów i zbyt niskie dochody reklamowe.
Al Jazeera America weszła na rynek w 2013 roku. Jej twórcy mieli ambitne plany by stać się jedną z głównych telewizji newsowych w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnili 850 pracowników i otworzyli biura w 12 miastach. I choć stacja reprezentowała wysoki poziom dziennikarski, nie była w stanie przyciągnąć przed ekrany więcej niż kilkudziesięciu tysięcy widzów w porze najwyższej oglądalności. W styczniu tego roku szefowie stacji ogłosili, że model biznesowy Al Jazeery nie sprawdza się w trudnych czasach dla amerykańskiego rynku mediów.
Minionej nocy Al Jazeera America pożegnała się z widzami. „Od samego początku staraliśmy się zajmować się tematami, którymi nie zajmowały się inne media. Mamy nadzieję, że dotrzymaliśmy słowa, że byliśmy głosem pozbawionych głosu i mówiliśmy prawdę władzy. Dobranoc, żegnajcie” – powiedział w ostatnim programie prezenter Al Jazeery Edward Murrow stojąc obok ponad 100 pracowników newsroomu.

IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/zr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520