HomePOLSKA

Aktywność samorządowców w krajowej polityce. “Powinni skupić się na rozwiązywaniu lokalnych problemów”

Aktywność samorządowców w krajowej polityce. “Powinni skupić się na rozwiązywaniu lokalnych problemów”

Mirosława Stachowiak-Różecka z Prawa i Sprawiedliwości mówi, że samorządowcy powinni skupić się na rozwiązywaniu lokalnych problemów, a dopiero potem włączać się w ogólnokrajową politykę.

W Polskim Radiu 24 posłanka i wieloletnia działaczka samorządowa skomentowała postulaty samorządowców przyjęte w Gdańsku 4 czerwca. Jej zdaniem samorządowcy mają dużą autonomię i dysponują sporymi środkami finansowymi, dlatego ważne, by działali przede wszystkim w polu swoich kompetencji.

Posłanka z Wrocławia podała przykłady niedostatecznego zaangażowania włodarzy miasta w sprawy mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. “To są na przykład sprawy związane z obszarem pomocy społecznej i wsparcia dla najbiedniejszych, znam je z dyżurów poselskich. We Wrocławiu na mieszkanie socjalne czeka się kilkanaście lat” – dodała Mirosława Stachowiak-Różecka. Polityk zwróciła też uwagę na problem braku infrastruktury na nowo wybudowanych osiedlach we Wrocławiu i zbyt mało intensywną walkę ze smogiem w tym mieście.

21 postulatów dotyczących zmian w samorządach ogłoszono podczas wtorkowej sesji “Samorządna Rzeczpospolita” w ramach Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku, organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności i miasto Gdańsk. Odbyło się ono z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów wyborów do Sejmu i całkowicie wolnych do Senatu. Według Prawa i Sprawiedliwości, tezy zmierzają w istocie do federalizacji państwa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/pr24/hm/dw

COMMENTS