Aktywiści Greenpeace w areszcie

Aktywiści Greenpeace w areszcie

Warszawska policja kontynuuje czynności zawiązane z akcją “Greenpeace” w Warszawie. Chodzi o aktywistów, którzy zasłonili wczoraj czarnymi transparentami stołeczne siedziby Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Banery z napisem “Polska bez węgla 2030” zostały zawieszone na fragmentach budynków w ramach protestu “przeciwko ignorowaniu kryzysu klimatycznego przez największe polskie partie”.

Rzecznik warszawskiej policji Sylwester Marczak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że aktywiści “Greenpeace” cały czas są do dyspozycji policji i przebywają w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. “Dzisiaj w dalszym ciągu prowadzone są czynności w tej sprawie. Mówimy o zatrzymaniu ponad czterdziestu osób” – mówi Sylwester Marczak. Rzecznik informuje, że policja ustala, czy doszło do naruszenia tak zwanego miru domowego. “Po wykonaniu wszystkich czynności materiały zostaną przekazane do sądu, który oceni całą sprawę” – zapowiada Sylwester Marczak.

Do akcji “Greenpeace” odnieśli się przedstawiciele partii, na których siedzibach zawieszono transparenty.

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek z Prawa i Sprawiedliwości zwróciła uw agę na Twitterze, “dlaczego Greenpeace nie protestował w ten sposób za rządów PO-PSL, a robi to dziś, mimo iż rząd Prawa i Sprawiedliwości to pierwszy rząd, który poważnie zajął się tematem smogu”. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna napisał na Twitterze: “Mamy na Wiejskiej w Warszawie niespodziewanych, ale sympatycznych gości. Łączy nas wspólny cel: czyste powietrze dla Polek i Polaków”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wcześn./Katarzyna Ingram/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0