“Aktor Pana Boga”. Dokument o Franciszku Pieczce

“Aktor Pana Boga”. Dokument o Franciszku Pieczce

“Aktor Pana Boga” to tytuł nowego filmu dokumentalnego o jednym z najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych – Franciszku Pieczce. Film zostanie premierowo pokazany na antenie TVP Kultura 18-tego stycznia.
Reżyser dokumentu Mariusz Malec wyjaśnia, że chciał przede wszystkim pokazać, w jakim stopniu duchowość i życiowe doświadczenia Franciszka Pieczki wpłynęły na jego kreacje aktorskie. “Prześledzimy jego karierę w najdelikatniejszej postaci, czyli zobaczymy kreacje religijne mistrza” – mówi. Jak dodaje, film jest pewnego rodzaju dialogiem z Franciszkiem Pieczką i z etosem aktora.
Dokument został wyprodukowany przez TVP Kultura z okazji 91. urodzin aktora.
Franciszek Pieczka współpracował z najważniejszymi polskimi twórcami między innymi: Andrzejem Wajdą, Jerzym Kawalerowiczem, Wojciechem Jerzym Hasem, Jerzym Jarockim, Konradem Swinarskim, Jerzym Hoffmanem i Kazimierzem Kutzem. Zagrał w takich filmach jak: “Rękopis znaleziony w Saragossie”, “Żywot Mateusza”, “Jańcio Wodnik”, “Austeria” czy “Quo vadis”. Szerszej publiczności znany jest jako Gustlik z serialu Konrada Nałęckiego “Czterej pancerni i pies”.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agata Woźniak/kanoCOMMENTS

WORDPRESS: 0