Akt oskarżenia wobec b. ministra w rządzie PO-PSL Andrzeja B. ma podłoże polityczne?

Akt oskarżenia wobec b. ministra w rządzie PO-PSL Andrzeja B. ma podłoże polityczne?

Zbigniew Ziobro zapewnia, że akt oskarżenia wobec byłego ministra sportu i turystyki w rządzie PO-PSL Andrzeja B. nie ma podłoża politycznego.

W ten sposób minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny odniósł się do zarzutów stawianych przez polityków opozycji.
Andrzej B. został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych.
,,To postępowanie zostało zainicjowane w okresi rządów Platformy Obywatelskiej i to właśnie wtedy, a nie dziś uznano, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że minister Biernat mógł dopuścić się przestęstwa. Dzisiaj prokuratorzy doszli do takiego momentu w tym postępowaniu, że uznali, iż sprawa dojrzała do skierowania aktu oskarżenia” – powiedział Zbigniew Ziobro.
Jak mówił minister Zbigniew Ziobro, dokładna analiza zgromadzonych dowodów wymagała czasu, konieczne były analizy i opinie biegłych.
Andrzej B. był ministrem sportu i turystyki w rządzie PO-PSL w latach 2013 – 2015. W latach 2005-2015 był również posłem. Polityk w okresie od 2011 do 2013 roku miał złożyć sześć nieprawdziwych oświadczeń majątkowych oraz nie wykazać ponad 120 tysięcy złotych dochodu w oświadczeniu PIT.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)krad/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0