HomeLubelskie

Akcjonariusze zadecydowali: Ursus przestał być lubelski

Akcjonariusze zadecydowali: Ursus przestał być lubelski

Producent ciągników i maszyn rolniczych przeniósł swoją siedzibę. Formalnie centrala Ursusa nie mieści się w Lublinie, ale w innym województwie. Taką decyzję podjęli akcjonariusze.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ursusa odbyło się 2 stycznia. Uczestnicy zebrania zadecydowali o zmianie statutu spółki, a konkretnie fragmentu, w którym wskazana jest jej siedziba. Akcjonariusze zmienili siedzibę spółki z Lublina na Dobre Miasto w województwie warmińsko – mazurskim. Pozostałe zapisy pozostały bez zmian. Zmianę widać już Krajowym Rejestrze Sądowym, gdzie jako siedziba firmy widnieje Dobre Miasto. Mimo to w poniedziałek na stronie internetowej Ursusa jako siedziba firmy nadal figurował Lublin.

 

Ciągniki z logiem Ursusa produkowane są w Lublinie od 2011 r. W ostatnich latach firma mierzy się z problemami finansowymi. Popadła w milionowe długich, których spłaty domagają się wierzyciele. Dlatego spółka ogłosiła zamiar sprzedaży swojej fabryki w Opalenicy. Planuje także wchłonąć spółkę-córkę Ursus Bus, która zajmuje się produkcją autobusów. Decyzja w sprawie połączenia ma zapaść 21 stycznia. Wszystkie działania mają pomóc w ratowaniu finansów firmy. Prezesem Ursusa jest Arkadiusz Miętkiewicz.

 

aip

COMMENTS