Akcja Greenpeace: Czarne transparenty na siedzibach PiS i PO [foto]

Akcja Greenpeace: Czarne transparenty na siedzibach PiS i PO [foto]

Działacze organizacji Greenpeace rozwiesili wielkie, czarne transparenty z napisem “Polska bez węgla 2030” na siedzibach Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej w Warszawie. Jak informują w komunikacie, w ten sposób “protestują przeciwko ignorowaniu kryzysu klimatycznego przez największe polskie partie”.

“Obie partie pominęły kwestie ochrony klimatu w swoich programach wyborczych i nie zaproponowały daty odejścia Polski od węgla” – czytamy w komunikacie Greenpeace.
Na akcję działaczy Greenpeace zareagowali w portalach społecznościowych politycy obu partii. “Ciekawe dlaczego Greenpeace nie protestował w ten sposób za rządów PO-PSL, a robi to dziś mimo iż rząd PiS to pierwszy rząd który poważnie zajął się tematem smogu?” – napisała rzecznik PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. Z kolei przewodniczący PO Grzegorz Schetyna napisał: “Mamy na Wiejskiej w Warszawie niespodziewanych, ale sympatycznych gości. Łączy nas wspólny cel: czyste powietrze dla Polek i Polaków”.
Wczoraj na temat rządowego projektu Polityki Energetycznej Polski dyskutowano podczas Europejskiego Konresu Gospodarczego w Katowicach.

IAR/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0