HomeKultura

Akcja “Bilet do teatru za grosze”

Akcja “Bilet do teatru za grosze”

Blisko sto teatrów oferuje dziś bilety za 350 groszy. Akcja z okazji Dnia Teatru Publicznego już po raz 5. odbędzie się w kilkudziesięciu polskich miastach. 

Olga Sobkowicz z Instytutu Teatralnego imienia Zbigniewa Raszewskiego mówi, że cena biletów jest jak co roku symboliczna i wynika z rachunku dokonanego przez ekonomistów Szkoły Głównej Handlowej. “Te badania udowodniły, że każde 100 groszy z budżetu państwa przeznaczone na działalność teatru publicznego przynosi nieco ponad 350 groszy zysku dla regionu, w którym teatr ten działa” – wyjaśnia.
Szczegółowe informacje na temat akcji oraz wszystkich spektakli “granych za grosze” znajdują się na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl. Wybrane przez teatry spektakle, na które będzie można kupić bilety w Dniu Teatru Publicznego, będą grane cały tydzień – aż do 24 maja.
W Polsce działa obecnie 121 teatrów publicznych. Pomysł akcji “Bilet do teatru za grosze” zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w naszym kraju świętował 250-lecie istnienia. Wówczas na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Agata Woźniak/Rita/zr

COMMENTS