AgroUnia znów zablokuje drogi w Wielkopolsce? Rolnik: “Już teraz przepraszamy kierowców”

AgroUnia znów zablokuje drogi w Wielkopolsce? Rolnik: “Już teraz przepraszamy kierowców”

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii przygotowują kolejne protesty? W mediach społecznościowych zapowiadają blokady dróg.

Mateusz Kacperkiewicz, koordynator AGROunii w regionie napisał na swoim Twitterze: Drastycznie niskie ceny bydła, ogromne straty w wyniku tegorocznej suszy, umowa Mercosur czy planowana ustawa odorowa doprowadziły rolników do rozpaczy. Nie chcą dłużej czekać i bankrutować w zaciszu swoich domów. W przyszłym tygodniu możliwe blokady dróg

 

W najbliższych dniach mają się odbyć spotkania władz AgroUnii z rolnikami z Wielkopolski i po nich zapadną decyzje odnośnie do daty i miejsca ewentualnego protestu. Czy rolnicy zablokują drogi także w naszym regionie? – Możliwe że tak, np. w okolicach Ostrowa, choć nie chcielibyśmy robić blokad na naszym terenie – powiedział Mateusz Kacperkiewicz. – Blokada może być tylko początkiem, niedługo po niej może się odbyć konkretna akcja protestacyjna, o której usłyszy cała Polska. Już teraz przepraszamy kierowców, ale nie mamy innego wyjścia – zapowiada rolnik.

 

Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone, a rolnicy mogą zmienić plany, jeśli rządzący przychylą się do ich postulatów. Chodzi m.in. o podwyżkę cen wołowiny, zmniejszenie importu zbóż i warzyw z Ukrainy oraz ogłoszenie stanu klęski żywiołowej z powodu suszy. – Jesteśmy otwarci na rozmowy i dialog – podsumowuje Mateusz Kacperkiewicz.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0