4.5 C
piątek, 29 marca, 2024

US Open: Perfekcyjna Radwańska w pięknym stylu awansowała do kolejnej rundy!

Agnieszka Radwańska wygrała 6:2, 6:3 z francuską tenisistką, Caroline Garcią, i awansowała do IV rundy wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku (korty twarde, pula nagród 38,25 mln dol.). Rywalką rozstawionej w nowojorskim turnieju z nr. 4. Agnieszki Radwańskiej w walce o ćwierćfinał będzie Ana Konjuh – Chorwatka pokonała w sobotę Warwarę Lepchenko (USA) 6:3, 3:6, 6:2. Początek nie zapowiadał jednostronnego pojedynku zaczynając się od dwóch kolejnych przełamań. Pierwsza wygrała swoje podanie Caroline i prowadziła 2:1. Od tego momentu nastąpił jednak koncert naszej najlepszej tenisistki. Agnieszka grała praktycznie bezbłędnie popełniając w całym secie tylko 3 błędy i w kojenych 6 gemach przegrala tylko 1, kończwąc seta wynikiem 6:2. Agnieszka mieła 3 okazje do przełamania rywalki w tym secie i wszystkie wykorzystała bezbędnie. Drugi set był troszekę bardziej wyrównany. Rywalka Agnieszki starała się jak mogła ale popełniała coraz więcej błędów (34 błędy w całym meczu przy tylko 5 naszej tenisistki). Nie wiele jednak mogła poradzić przeciwko doskonałej grze Radwańskiej. Ponownie trzy przełamania rywalki oraz tylko 2 niewymuszone błędy sprawiły, że Polka wygrała drugiego seta 6:3 i mogła świętować awans do następnej rundy. W miej stanie przed ogromną szansą aby po raz pierwszy zagrać w ćwierćfinale US Open. Aby tego dokonać musi pokonać Chorwatkę a poźniej na jej drodze prawdopodobnie staną najpierw starsza a miejmy nadzieje w półfinale młodsza z sióstr Williams!