HomePOLSKAPILNE

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. i jego syna, a także dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek – poinformowała na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarka Dorota Kania.

 

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego senatora, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziały Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej CBA podaje, że zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne. Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzut przyjęcia wielomilionowych łapówek, a dyrektor PFRON wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach – napisano w komunikacie.

Funkcjonariusze CBA z Krakowa prowadzą postępowanie “w sprawie podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji” – można przeczytać w komunikacie .

Zarzuty usłyszało do tej pory 24 podejrzanych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/komunikat CBA/Katarzyna Ingram/sk

COMMENTS