Agenci CBA z Łodzi zatrzymali pracowników spółek miejskich. Zatrzymane dwie osoby z Koszalina

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali pracowników spółek miejskich. Zatrzymane dwie osoby z Koszalina

W sprawie ustawiania ustawiania przetargów na śmieciarki, agenci CBA z łódzkiej delegatury zatrzymali już osiem osób. Wśród zatrzymanych jest m.in. burmistrz miasta Koło.

Prokuratura Regionalna w Łodzi nadzoruje śledztwo dotyczące procederu ustawienia przetargów – zmowy przetargowej w spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm. We wtorek (13 lutego) agenci CBA z Łodzi zatrzymali dwóch pracowników przedsiębiorstwa komunalnego z Koszalina. Tym samym liczba zatrzymanych w tej sprawie wzrosła do ośmiu.

 

– Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych – mówi Piotr Kaczorek z CBA.

 

Wcześniej zatrzymani zostali: prezes i handlowiec z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami specjalistycznych ciężarówek do wywozu śmieci, prezes i były prezes Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, pracownik Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie oraz burmistrz miasta Koło. Ustalenia śledczych z łódzkiej delegatury CBA wskazują, że na korzyść wrocławskiej firmy ustawiono również przetarg w Koszalinie.

 

We wtorek rano agenci zatrzymali zastępcę Kierownika PGK w Koszalinie i jednego z pracowników spółki. Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, gdzie usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym. Agenci zabezpieczyli dokumentację w PGK w Koszalinie oraz przeszukali mieszkania zatrzymanych.

 

aip

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0