HomeCiekawostki

Afrykańskie upały nadciągają do Polski. Pogoda w weekend zaserwuje 30 stopni

Afrykańskie upały nadciągają do Polski. Pogoda w weekend zaserwuje 30 stopni

Afrykańskie upały nadciągają nad Polskę. Drugi weekend września będzie wyjątkowo gorący. Choć koniec tygodnia to pochmurna i deszczowa pogoda, to od piątku, 11 września będzie coraz cieplej. Słupki termometrów wskażą nawet 30 stopni Celsjusza. Wszystko za sprawą zwrotnikowego powietrza. Czy w związku z tym grożą nam burze i nawałnice?

 

Pogoda przypomina nam, że nieuchronnie zbliża się jesień. Początek września przyniósł łaskawą i ciepłą aurę, ale mamy już: coraz zimniejsze noce, wieczory i poranki i więcej pochmurnych dni z opadami deszczu.

 

To jednak nie oznacza, że wrzesień nie zaserwuje nam ładnej pogody. Najbliższy weekend będzie wyjątkowo gorący. Od piątku nad Polskę zaczną nadciągać ciepły masy zwrotnikowego powietrza, które zastąpią układ niżowy.

 

Co to oznacza? Jak przewiduje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk tvnmeteo.pl w połowie września możliwy jest wzrost temperatury do 30 stopni na południu kraju. Piątek będzie jeszcze nieco pochmurny i chłodny, ale temperatura stopniowo będzie wzrastać.

 

Drugi weekend września zaserwuje nam wyjątkowo ciepłą, a nawet gorącą aurę. Najcieplej będzie na południu Polski, gdzie termometry pokażą nawet do 30 stopni Celsjusza. Najbliższe dni, jeśli sprawdzą się prognozy synoptyków, będą słoneczne. Taka pogoda utrzyma się przez weekend i przyszły tydzień.

 

Ochłodzenie nastąpi dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Czy w związku z tym grożą nam burze i nawałnice? Burze będą występowały rzadko – podaje RMF FM. Pojawić za to się mają: mgły i pierwsze przymrozki.

 

TK aip

COMMENTS