21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Afera podsuchowa w Lublinie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Znamy szczegóły umorzenia śledztwa w sprawie afery podsłuchowej w ratuszu. Wiemy, czy ktoś załatwiał pracę Grzegorzowi Siemińskiemu.

W styczniu prezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej został Grzegorz Siemiński. Wygrał konkurs na to stanowisko, a trzy miesiące później do ratusza weszli agenci CBA żądając dokumentów konkursowych. Biuro działało na polecenie prokuratury. Śledczy mieli być w posiadaniu (nie wiadomo, w jaki sposób zdobytych) rozmów Siemińskiego i Piotra Kowalczyka, przewodniczącego Rady Miasta. Panowie mieli rozmawiać właśnie o konkursie. Ostatniego dnia lipca prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Kurier Lubelski poznał szczegóły tej decyzji. Dzięki temu wiemy, że śledczy nie tylko badali, czy nie doszło do przekroczenia uprawnień, a także czy nie było podżegania do przekroczenia uprawnień. W tych kwestiach nie chodzi wyłącznie o Kowalczyka i Siemińskiego, ale pada nazwisko np. jednego z dyrektorów w ratuszu. Grzegorz Siemiński został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. „Podczas rozmowy kandydat przedstawił swoją koncepcję zarządzania spółką i odpowiedział na pytania członków Rady Nadzorczej” – czytamy w dokumencie prokuratury. Wszyscy członkowie Rady Nadzorczej zaprzeczają, jakoby ktoś namawiał ich na głosowanie za kandydaturą Siemińskiego. Jeden z dyrektorów magistratu przyznał, że rozmawiał o Siemińskim z Kowalczykiem, ale dotyczyło to spraw czysto formalnych. A przewodniczący Rady Miasta miał się konkursem interesować wyłącznie z racji sprawowanej funkcji.

Jednocześnie Kowlaczyk przyznał, że namawiał Siemińskiego do startu w konkursie, ale w żadnym wypadku nie działał na rzecz wygranej byłego zastępcy prezydenta. Według przesłuchiwanych osób, nikt nie pomagał Siemińskiemu, bo przed przyjściem do ratusza był wiceprezesem MPK i tam miał wrócić do pracy. Słowem – załatwianie pracy Siemińskiemu nie było potrzebne. „(…) zakulisowe i niezgodne w prawem zabiegi w ogóle nie były konieczne (…).” – uznała ostatecznie prokuratura.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520