HomePOLSKA

Afera Amber Gold: Dzisiaj przed komisją śledczą ma stanąć Sławomir Nowak

Afera Amber Gold: Dzisiaj przed komisją śledczą ma stanąć Sławomir Nowak

Były minister transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej ma stanąć dzisiaj przed komisją ws. Amber Gold. Komisja została powołana w lipcu 2016 roku. Jej przewodniczącą jest posłanka PiS Małgorzata Wassermann.

Dzisiejsze przesłuchanie Sławomira Nowaka rozpoczyna ważny etap prac komisji. Były minister infrastruktury w rządzie Donalda Tuska, jeszcze kilka lat temu jeden z liderów pomorskiej struktury rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej, potwierdził, że stawi się przed speckomisją kierowaną przez poseł (PiS) Małgorzatę Wassermann. Najprawdopodobniej w czerwcu posłowie skonfrontują się z Marcinem i Katarzyną P. Obrońca mężczyzny, który pierwotnie przesłuchany miał zostać już w marcu – mecenas Michał Komorowski deklarował w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”, że jest on gotów stanąć odpowiedzieć na pytania parlamentarzystów po przeprowadzeniu w gdańskim sądzie „kluczowego dowodu” w sprawie karnej.

 

Również w czerwcu posłowie chcieliby przesłuchać syna byłego premiera Donalda Tuska – Michała, który był zatrudniony w należących do Amber Gold liniach lotniczych OLT Express. Oprócz tego „sejmowi śledczy” od dawna chcą przesłuchać Barbarę Kijanko – prokurator referent sprawy piramidy finansowej z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, lecz – przynajmniej początkowo – uniemożliwiało to zwolnienie lekarskie prokurator. Ostatnio posłowie zaapelowali do sądu o nałożenie kary finansowej za niestawiennictwo prokurator. Czytaj też: Niech pan się zachowuje z klasą”. “Jest pan żałosny”.

 

 

(AIP)

COMMENTS