Adam Nawałka: Trzymamy kciuki za Kamila Glika

Adam Nawałka: Trzymamy kciuki za Kamila Glika

Jutro okaże się, czy Kamil Glik, kluczowy obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski, zagra na mistrzostwach świata w Rosji. 
Kamil Glik przeszedł we Francji konsultacje lekarskie. Zdiagnozowano u niego zerwanie więzadła barkowo-obojczykowego. Jutro w Polsce weźmie udział w testach i po nich ma zapaść decyzja, czy będzie mógł pojechać do Rosji.
“Trzymamy za niego kciuki. Jeżeli będzie sytuacja, że będzie szansa występu Kamila chociaż na ostatni mecz grupowy, to decyzja będzie na „tak”. Ale wiadomo, że to ciężki uraz i decyzja będzie trudna”- mówił dziś podczas konferencji prasowej selekcjoner Adam Nawałka.
Kamil Glik doznał kontuzji w czasie treningu, podczas zgrupowania w Arłamowie. Od kilku dni przechodzi rehabilitację.
“Kamil jest bardzo silnym zawodnikiem” – mówił dziś jego kolega z zespołu, Kamil Grosicki. ‘Wiadomo, czym dla niego jest wyjazd na mistrzostwa. Powtarza mi, że jak będzie w stu procentach gotowy do gry, to na pewno trenerowi to przekaże. Wiem, że bardzo chce, bardzo walczy”- dodał.
Jutro piłkarska reprezentacja narodowa zagra przeciwko Litwie. Będzie to ostatni mecz towarzyski przed mundialem w Rosji.
Adam Nawałka zapowiada, że piłkarze będą jutro w lepszej formie, niż podczas ostatniego meczu towarzyskiego, z Chile. “Każdy mecz traktujemy jako finalny sprawdzian przed mundialem. W jakimś stopniu jesteśmy przygotowani do mistrzostw, oczywiście biorąc pod uwagę w jakiej fazie przygotowań jesteśmy. Tak jak do było w przypadku meczu z Chile – był to pierwszy nasz mecz po bardzo ciężkim zgrupowaniu (…) Teraz jesteśmy w zupełnie innym miejscu, oczekuje że jutro ta dyspozycja będzie zdecydowanie lepsza” – powiedział Adama Nawałka.
Początek meczu Polski z Litwą na PGE Narodowym w Warszawie, jutro o 18:00. Pierwszy spotkanie na mundialu Polska rozegra 19 czerwca. Biało-czerwoni najpierw zmierzą się z Senegalem.Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Surówka/dyd

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0