HomeCiekawostki

Adam Małysz magistrem. Obronił pracę na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

Adam Małysz magistrem. Obronił pracę na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

Adam Małysz, jeden z najlepszych skoczków w historii, został magistrem. Mistrz świata i zdobywca Pucharu Świata obronił pracę magisterską na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. O skutecznej obronie poinformowała uczelnia.

– Miło nam poinformować, że 26 października br. na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyła się obrona pracy magisterskiej pana Adama Małysza – byłego, słynnego polskiego skoczka, dziś dyrektora Polskiego Związku Narciarskiego – mówi Izabela Walarowska, rzeczniczka prasowa Politechniki Częstochowskiej. Adam Małysz ukończył studia magisterskie na kierunku zarządzanie. Temat pracy magisterskiej „Nowoczesne metody zarządzania imprezami sportowymi na przykładzie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce”.

 

Praca została obroniona z wynikiem bardzo dobrym. Adam Małysz to jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich na świecie. Jest czterokrotnym mistrzem świata, także cztery razy zdobywał Puchar Świata. Był również medalistą igrzysk olimpijskich oraz zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Od 2016 pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

 

AIP

COMMENTS