Macierewicz do żołnierzy WOT: Składacie przysięgę, która będzie was wiązała na całe życie

Macierewicz do żołnierzy WOT: Składacie przysięgę, która będzie was wiązała na całe życie

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział, że przysięga, którą składają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, wiąże ich na całe życie. 

Dzisiaj przysięgę złożyli w Rzeszowie żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wcześniej przeszli szkolenie podstawowe. Antoni Macierewicz zaznaczył, że uroczystość przypada w 104. rocznicę urodzin pułkownika Łukasza Cieplińskiego, pseudonim “Pług”, który jest patronem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Minister powiedział, że trzy tysiące żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej są świadkami, jak przysięgę składa kolejnych 500 żołnierzy. Antoni Macierewicz podkreślił, że ta przysięga będzie ich wiązała na całe życie oraz, że jest ona składana w obliczu Boga, władz Polski, a przede wszystkim wobec współmieszkańców: rodziców i najbliższych. “Tych, których przysięgacie bronić” – zaznaczył minister.
Zwracając się do żołnierzy obrony terytorialnej, minister powiedział też, że są kontynuują działania żołnierzy niezłomnych. “Przysięgaliście na sztandar Armii Krajowej, który stał się waszym sztandarem. Jak żadna inna formacja możecie się poszczycić tym, że przejęliście obowiązki od żołnierzy niezłomnych” – mówił Antoni Macierewicz.
To 22. przysięga żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/TVP Info/mile/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0