12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Abstrachuje.TV podpadli farmaceutom za film pt. „Czego NIE mówią: APTEKARZE”. Naczelna Izba Aptekarska skierowała do twórców z Youtube wezwanie przedsądowe

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Abstrachuje.TV to jeden z najpopularniejszych polskich kanałów na YouTube, prowadzony od 2012 roku. Jego twórcy parodiują w zasadzie wszystko i wszystkich, a 1 lutego opublikowali film pt. „Czego NIE mówią: APTEKARZE”. To nie spodobało się jednak Naczelnej Izbie Aptekarskiej, która skierowała do spółki ABSTRA wezwanie przedsądowe, domagając się usunięcia filmu z YouTube. Czym podpadli Abstrachuje.TV?

1 lutego br. AbstrachujeTV nagrali film rzekomo obrazujący pracę farmaceuty w aptece. Niestety zamiast śmiechu pozostaje niesmak, żenada i naruszenie dóbr osobistych. Naczelna Izba Aptekarska zdecydowanie sprzeciwia się tego rodzaju praktykom stanowczo reagując na zamieszczony materiał – czytamy na stronie NIA.

 

W 7-minutowym filmie zamieszczonym na YouTube Abstrachuje.TV przedstawiają w swoim stylu szereg scenek sytuacyjnych, rozgrywających się w aptece. „Pacjenci” przychodzą m.in.:

  • z nieczytelnie wypisanymi receptami
  • kupić tabletkę „dzień po”
  • z pytaniem o to, jak zaaplikować czopek

zaś „farmaceuci” odpowiadają im ironicznie i wulgarnie, obrażając ich i – oczywiście – nie doradzając kompetentnie i zgodnie z wiedzą farmaceutyczną. – Ma pani coś może, żeby tam, no, działało? – Mam dobrą radę: próbował pan to robić z ładnymi dziewczynami, jak ja? To jeden z wielu dialogów między „pacjentem” a „aptekarzem”, który możemy usłyszeć w filmie youtuberów.

Przedstawienie zawodu farmaceuty w krzywym zwierciadle nie spodobało się Naczelnej Izbie Aptekarskiej. Wystosowała ona wezwanie przedsądowe „do dobrowolnego zaniechania działań naruszających prawo oraz dobra osobiste farmaceutów”. Treść wezwania została opublikowana na stronie NIA. Dowiadujemy się, że Naczelna Izba Aptekarska domaga się, by Abstrachuje.TV usunęli z YouTube (oraz innych serwisów) film „Czego NIE mówią: APTEKARZE”, a także wskazali jego autora lub autorów, przekazując ich personalia i zajmowane przez nich stanowiska.

 

Zdaniem Naczelnej Izby Aptekarskiej, Abstrachuje.TV w swoim filmie:

  • prezentują krzywdzące treści dotyczące farmaceutów i ich pracy z pacjentami
  • negatywnie wpływają na wizerunek i renomę zawodu farmaceuty oraz jego dobre imię
  • zniesławiają farmaceutów

Naczelna Izba Aptekarska w swoim wezwaniu powołuje się na art. 24 § 1 oraz art. 448 Kodeksu cywilnego, które dotyczą naruszania dóbr osobistych. Informuję, że rodzaj i zakres działań prawnych, jakie zostaną podjęte przez Naczelną Izbę Aptekarską w związku z umieszczeniem ww. filmu uzależnione będą także od sposobu i czasu realizacji powyższych wezwań – tak kończy się treść wezwania przedsądowego do spółki ABSTRA. Do tej pory na YouTube film Abstrachuje.TV obejrzało niemal 1,7 mln osób.

 

 

Red. asz aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520