HomePOLSKA

Abp Jan Pawłowski: Na Jasnej Górze bije serce polskiej wolności

Abp Jan Pawłowski: Na Jasnej Górze bije serce polskiej wolności

Na Jasnej Górze bije serce polskiej wolności – mówił w Częstochowie arcybiskup Jan Pawłowski. W sanktuarium trwają uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. To największa uroczystość odpustowa w jasnogórskim sanktuarium. 

W czasie głównej Mszy świętej arcybiskup Jan Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej mówił, że Polacy są wolnym narodem dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej. “Wolność to dar i zadanie, a nie jakaś swawola, nie żadne róbta, co chceta” – powiedział duchowny, zauważając, że “za wolność każdego z nas tak wielu Polaków oddało życie”.
Arcybiskup Jan Pawłowski mówił też, że Polska pozostaje wierna chrześcijańskim wartościom. “Gdy ludzie źli, poprzez rozliczne układy, powiązania, kalkulacje i judaszowe pieniądze, chcą z Polski i Polaków zrobić takie pseudonowoczesne społeczeństwo, które odrzuci prawdziwe wartości, będziemy bronić prawdy, rodziny, życia ludzkiego i naszej wiary” – powiedział arcybiskup.
Duchowny zaznaczył, że zadaniem Kościoła w podzielonej Polsce jest budowanie pojednania. “Polacy muszą nauczyć się prowadzić z sobą dialog w prawdzie i z poszanowaniem godności własnej i partnera, różniąc się między sobą, ale nie stając się przez to dla siebie wrogami” – mówił arcybiskup Jan Pawłowski.
Arcybiskup przypominał o zwyczaju przygotowania bukietów zielnych na dzisiejsze święto, także o rocznicy Cudu nad Wisłą oraz święcie WojskaPolskiego.
Na jasna górę W 182 pielgrzymkach pieszych wzięło udział 86 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/hk/vey/kjCOMMENTS