1.5 C
Chicago
piątek, 29 marca, 2024

Abp Gądecki przypomina, na kogo głosować powinni katolicy i zachęca do modlitwy za wyniki wyborów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wybory parlamentarne 2019 już niedługo. Z tej okazji abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski opublikował „Słowo przed wyborami parlamentarnymi”. W dokumencie znajdują się m.in. wskazówki, jakie programy polityczne powinni popierać katolicy i na co zwrócić uwagę wybierając kandydata, na którego oddamy swój głos. Przewodniczący Episkopatu zachęca też do modlitwy o owocny przebieg głosowania.

Zbliżające się wybory parlamentarne 2019 zmuszają uprawnionych do głosowania obywateli do podjęcia decyzji o tym, komu udzielą swojego poparcia. Głos w tej sprawie zabrał abp Gądecki, przewodniczący KEP.

 

Na kogo głosować w wyborach?

 

W tym, kogo powinni poprzeć katolicy w najbliższych wyborach, abp Gądecki odwołuje się do nauczania papieży Jana Pawła II oraz Franciszka. Katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowywania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami – pisze abp Gądecki.

 

Przewodniczący KEP zwraca też uwagę, jakie cechy powinien mieć kandydat, na którego oddamy głos w wyborach parlamentarnych. Oprócz kompetencji politycznych i obywatelskich oraz wyrazistej tożsamości i miłości do Ojczyzny odpowiedni kandydat powinien także być prawy moralnie, mieć szacunek do innych ludzi oraz dawać „świadectwo życia w rodzinie oraz małej ojczyźnie”.

 

Wybory to nasza wspólna odpowiedzialność

 

Wybory parlamentarne 2019 to moment, w którym wszyscy obywatele mogą zadecydować o najbliższej przyszłości Polski, o czym przypomina też abp Gądecki, zwracając uwagę, że powinniśmy skorzystać z prawa wyborczego i tylko nadzwyczajne okoliczności mogą usprawiedliwić nieobecność katolików w sprawach publicznych. Na końcu dokumentu przewodniczący KEP zachęca wszystkich do modlitwy „o owocny przebieg głosowania”, zaś przyszłych zwycięzców prosi o stanie się „narzędziami pokoju i pojednania”.

asz aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520