8.6 C
Chicago
niedziela, 20 kwietnia, 2025

Illinois chce rozbudowywać kadry budowlane

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

13 milionów dolarów. Właśnie tyle zostanie przeznaczone na kolejny rok działalności programu wspierania szkolnictwa zawodowego w Illinois. Z zapowiedzi gubernatora J.B. Pritzkera wynika, że środki pójdą w dużej mierze na potrzeby „kolorowych” mieszkańców stanu.

To kolejny rok działalności Illinois Works Pre-Apprenticeship Program. Jak przypomniał gubernator, ma on pomóc poszczególnym organizacjom w tworzeniu szkoleń i kursów przygotowujących nowe kadry w budownictwie.

„Podstawowym założeniem programu Illinois Works jest zmiana oblicza zawodów budowlanych i otwarcie w nich drzwi dla kobiet i osób kolorowych” – powiedział Pritzker.

Gubernator podkreślił, że tegoroczna edycja programu stworzy miejsca dla 1400-tu kandydatów. Stanowi to 40 procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"