10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

80 mln złotych dla twórców gier komputerowych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

80 milionów złotych do podziału dla twórców gier komputerowych. To pula pieniędzy jaką Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy na dofinansowanie najlepszych projektów wyłonionych w konkursie GAMEINN.
Jarosław Gowin zaznacza, że warto inwestować w sektor gier komputerowych, bo one powoli stają się polską specjalnością. Minister nauki i szkolnictwa wyższego podkreśla, że rynek gier komputerowych szybko rośnie, a wiele polskich gier cieszy się popularnością na całym świcie. „Tu mamy i duży potencjał rynkowy i świetny potencjał naukowy, bo zwłaszcza młodzi naukowcy w dziedzinie informatyki z powodzeniem przekształcają, komercjalizują swoje pomysły w postaci gier komputerowych” – mówi Jarosław Gowin.
Adam Kiciński, prezes CD Projekt, reprezentujący Porozumienie Polskie Gry – wnioskodawcę konkursu GAMEINN – mówi, że Polacy zaczynają odgrywać coraz poważniejszą rolę w globalnym biznesie gier. „Co więcej jest to biznes ekstremalnie eksportowy, 99 proc. przychodu polskich producentów gier komputerowych pochodzi właśnie z eksportu” – mówi Adam Kiciński. I dodaje, że jest to przemysł, gdzie innowacja goni innowację, a produkcja gier to „jeden wielki zespół prac badawczo-rozwojowych”.
Profesor Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, zaznacza, że środki dostępne w ramach GAMEINN nie będą przeznaczone na przygotowanie konkretnej z gry z odpowiednią grafiką, a na rozwój takich narzędzi jak przyspieszenie przetwarzania obrazu czy lepszą grafikę przy zachowaniu szybkości. „To będzie rozwój narzędzi informatycznych, tworzenie wirtualnej rzeczywistości, która będzie wyprzedzała nasze zmysły ” – mówi profesor.
Wnioski o dofinansowanie można będzie składać od 1 czerwca do 16 sierpnia 2016 roku.
IAR/Katarzyna Ingram/jj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520