HomeArizona

8 mln dolarów dostępne dla mieszkańców Mesa, Arizona – nikt nie składa podań o zasiłek

8 mln dolarów dostępne dla mieszkańców Mesa, Arizona – nikt nie składa podań o zasiłek

Mesa, Arizona przeżywa właśnie niecodzienny problem. Przeznaczono pulę 8 milionów dolarów dla mieszkańców, którzy mają problemy z opłaceniem rachunków albo czynszu. Niestety prawie nikt nie składa podań o zasiłek.

Burmistrz Mesa w Arizonie uczula mieszkańców aby składali podania o zasiłek. Miasto niedawno przeznaczyło 8 milionów dolarów z federalnych funduszy w celu pomocy pandemicznej, niestety mało kto faktycznie składa podanie o przyznanie mu pieniędzy.

Pula pieniędzy jest duża i może pomóc wielu rodzinom w potrzebie – z powodu utraty pracy albo redukcji etatów czy godzin.

“Nasze zaległości z tytuły niepłaconych rachunków za wodę czy prąd znacząco wzrosły.” – mówi burmistrz John Giles.

Władze dodają, że zaległości z tytuły niezapłaconych rachunków wynoszą łącznie 4.7 miliona dolarów. Miasto ma jednak dużo więcej pieniędzy do rozdysponowania, niż wynoszą te zaległości:

“Nasza pula wzrosła z miliona do ośmiu milionów. Ten fundusz nie jest wykorzystywany w tym momencie. To co widzimy, z jakiegokolwiek powodu, to ludzie, którzy pozwalają aby ich zaległości rosły i rosły.” – dodaje burmistrz miasta Mesa.

Phoenix również uzyskało niedawno fundusze z programu CARES Act. Organizacja, która zajmuje się rozdysponowanie otrzymanych 24 milionów dolarów pomogła już ponad 2,200 gospodarstw domowych.

Burmistrz miasta Mesa prosi obywateli:

“Nie ma powodu aby się wstydzić, albo czuć że to dla innej kategorii ludzi. Proszę, to właśnie po to mamy te pieniądze. Poradźmy sobie z problemami czynszy i rachunków nim staną się one katastroficznym problemem, który spowoduje, że wylądujecie na ulicy.”

Aby uzyskać pomoc w Phoenix wejdź tutaj: https://wildfireaz.org/phxcares

Aby uzyskać pomoc w Mesa wejdź tutaj: http://Mesaaz.gov/mesaCARES

 

 

PS

COMMENTS