7.1 C
Chicago
środa, 24 kwietnia, 2024

79-latek ułaskawiony przez gubernatora Raunera

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Bruce Rauner ułaskawił w środę 200 osób, na których ciążyły różnego rodzaju przestępstwa.

Jedną z nich jest 79-letni Patrick McNamee, który w 1954 r. jako 17-letni mieszkaniec Lombard spowodował wypadek drogowy, w którym zginął jeden ze współpasażerów. McNamee przyznał się do winy i został skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Dzięki listom referencyjnym wystawionym przez sędziego i prokuratora dostał szansę odbycia służby w Marines jako pilot myśliwca. Wziął udział w ponad 1700 misjach lotniczych w Wietnamie, za co został odznaczony wieloma medalami.
Mieszkającemu obecnie w Kalifornii McNamee w roku 2014 odmówiono pozwolenia na broń palną. Jakież było jego zdziwienie, kiedy dowiedział się, że ma na koncie… mandat za nieprzepisową jazdę na rowerze w miejscowości Lombard w Illinois.
W poczucu winy, mając w pamięci tragiczne zdarzenie z młodości, wystąpił do gubernatora stanu Illinois z prośbą o ułaskawienie.
– Nigdy o tym nie zapomniałem i wiem przecież, że nie chodzi o zwykły mandat – napisał McNamee – ale nie chcę umierać ze świadomością, że moja wina nie została odkupiona.

TS, Fot. Twitter.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520