Holenderski sposób na kiboli

Holenderski sposób na kiboli

Holenderska federacja piłkarska (KNVB) zamierza zastosować nowe metody w walce ze stadionowym chuligaństwem. Hans van Kastel, rzecznik związku piłkarskiego Holandii, ujawnił, że Holendrzy zamierzają uruchomić system przekazywania elektronicznych odcisków palców.

„Celem tego systemu jest niedopuszczenie do wejścia na stadion osób, które otrzymały wcześniej zakaz stadionowy. Takie osoby będą musiały dokonać identyfikacji za pomocą systemu GPS, i przesłać władzom te dane przed meczem, w jego trakcie oraz po zakończeniu zawodów. Przesłane dane pozwalają na lokalizację osoby, której nie powinno być na stadionie lub w jego sąsiedztwie.” – powiedział rzecznik KNVB.

Holenderska federacja ujawniła, że system był sprawdzany w ciągu kilku ostatnich miesięcy, w rolę pseudokibiców wcieliła się grupa wolontariuszy. Obecnie wnioski z tych prób są analizowane, KNVB zamierza przedstawić projekt systemu holenderskiemu rządowi.

Hans van Kastel ujawnił, że na liście holenderskiej federacji piłkarskiej jest obecnie ponad 1300 osób objętych zakazem stadionowym, z tej grupy blisko 900 to przypadki z 2015 roku.

Naczelna Redakcja Sportowa PR / mwCOMMENTS

WORDPRESS: 0