10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

60 latek dostał zawału po interwencji policji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na parkingu przed jednym z marketów na ulicy Kotucza w Rybniku 24-letni mężczyzna zakłócał porządek. Jeden ze świadków wezwał policję. Gdy mundurowi interweniowali na miejscu, zgłaszający osunął się na ziemię. Przestał oddychać. 60-letni rybniczanin został przetransportowany do szpitala, gdzie wraca do zdrowia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 lipca. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy, zostali skierowani na interwencję, na parkingu przy ulicy Kotucza. Na miejscu, zgłaszający wskazał mundurowym mężczyznę, którym okazał się znany interweniującym policjantom, 24-letni rybniczanin.

– Mundurowi w rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że wskazany przez niego 24-latek popełnił wykroczenie jakim było, zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz używanie słów nieprzyzwoitych, za co został przez stróżów prawa ukarany mandatem karnym. Ustalenia policjantów nie potwierdziły, aby podczas tego incydentu, miało dojść do popełnienia przestępstwa – relacjonuje sierżant Anna Karkoszka. Dodaje, że pokrzywdzony został również pouczony o przysługujących mu prawach.

– Po zakończeniu interwencji, zgłaszający osunął się na ziemię – mówi.

Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Po chwili mężczyzna przestał oddychać. W tym momencie do mundurowych, podszedł mężczyzna, który oświadczył, że jest wykwalifikowanym ratownikiem i może pomóc.

– Pan Tomasz, wspomagany przez policjantów reanimował mężczyznę do czasu przyjazdu karetki. Po kilkunastu minutach resuscytacji, u mężczyzny powróciły czynności życiowe – mówi Karkoszka.

60-letni rybniczanin został przetransportowany do szpitala, gdzie wraca do zdrowia.

– Dziękujemy Panu Tomaszowi za wsparcie i pomoc, a także rodzinie 60-letniego rybniczanina, za podziękowania i ciepłe słowa – dodaje policja.

TS/Aleksander Król

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520