6 rzeczy, których możesz dowiedzieć się o używanym aucie, zanim jeszcze je kupisz

6 rzeczy, których możesz dowiedzieć się o używanym aucie, zanim jeszcze je kupisz

Zakup używanego samochodu zawsze niesie ze sobą spore ryzyko. Jak się jednak okazuje, można je skutecznie ograniczać, a nawet eliminować. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie informacje. Czego i jak możesz dowiedzieć się o samochodzie, który zamierzasz kupić na rynku wtórnym? Podpowiadamy.

 

Aby stać się posiadaczem kompletnych, obiektywnych i przede wszystkim wiarygodnych informacji na temat konkretnego pojazdu, wystarczy jego unikatowy numer VIN. Dotyczy to zarówno aut zarejestrowanych w Polsce, jak i tych sprowadzonych z zagranicy. Jeśli tylko dysponujesz tym właśnie numerem, możesz dowiedzieć wielu rzeczy na temat interesującego Cię auta, poznać jego historię serwisową oraz dane w zakresie napraw, a nawet zweryfikować, czy w przeszłości samochód nie został zalany lub uszkodzony podczas gradobicia. Jak dotrzeć do tego rodzaju informacji? Wystarczy, że wejdziesz na . Zatem zanim kupisz, sprawdź:

 

Marka, model pojazdu, a także rok jego produkcji oraz typ paliwa – wszystko to możesz zweryfikować o uzyskane w raporcie dane. Otóż okazuje się, że całkiem powszechną praktyką jest podawanie przez sprzedających w miejsce daty produkcji, daty pierwszej rejestracji pojazdu, a to czasem robi sporą różnicę.

 

Tzw. kręcenie licznika to proceder wszystkim znany i niestety bardzo popularny wśród nieuczciwych sprzedawców. Dlatego warto sprawdzić wszystkie znane odczyty licznika.

 

Jeśli chcesz mieć pewność, że auto rzeczywiście jest bezwypadkowe, a wszelkie usterki były w nim regularnie usuwane, skorzystaj z wiarygodnych informacji dostępnych na ten temat. Także w sytuacji, gdy samochód został sprowadzony z zagranicy. Okazuje się, że praktycznie wszystkie samochody używane pochodzące z USA to pojazdy powypadkowe!

 

W tym wypadku dowiesz się nie tylko, jakie było miejsce montażu samochodu, ale także zweryfikujesz legalność jego pochodzenia. Dostęp do międzynarodowych baz danych dotyczących skradzionych samochodów pozwala stwierdzić, czy auto, którym się interesujemy nie pochodzi z kradzieży.

 

Czasem warto przekonać się, gdzie i ile razy dany samochód pojawiał się na internetowych aukcjach i portalach motoryzacyjnych.

 

Często dane dotyczące wyposażenia pojazdu zakodowane zostają w numerze VIN. Możesz z powodzeniem sprawdzić informacje na ten temat właśnie korzystając z raportu. Do tego mogą przydać się informacje ostrzegające o usterkach fabrycznych lub wadach dotyczących całej serii produkcyjnej danego pojazdu.

 COMMENTS

WORDPRESS: 0