57-letnia gdańszczanka “bardzo” opiekowała się 82-latkiem. Z jego sejfu zginęło 500 tysięcy złotych

57-letnia gdańszczanka “bardzo” opiekowała się 82-latkiem. Z jego sejfu zginęło 500 tysięcy złotych

Policjanci z komisariatu na Przymorzu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież 500 tys. zł. Pieniądze zostały ukradzione z sejfu, w mieszkaniu mężczyzny, którym się opiekowała. 57-latka usłyszała zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz grozi jej do 10 lat więzienia

Na początku miesiąca funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o kradzieży waluty polskiej i zagranicznej z sejfu mieszkania starszego mężczyzny. Policjanci ustalili, że mężczyzną opiekowała się 57-letnia mieszkanka Gdańska oraz że z sejfu najprawdopodobniej zginęła waluta o wartości 500 tys. zł. O kradzieży pieniędzy poinformowali członkowie rodziny, którzy podczas odwiedzin pokrzywdzonego zauważyli, że w sejfie nie ma gromadzonych przez wiele lat oszczędności.

 

Według ustaleń policjantów 57-letnia kobieta zajmowała się swoim podopiecznym od kilku lat. Funkcjonariusze w trakcie czynności sprawdzili, kto mógł mieć dostęp do sejfu oraz kto może stać za tym przestępstwem. Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, przesłuchali świadków i jeszcze tego samego dnia zatrzymali opiekunkę, którą podejrzewali o dokonanie tego przestępstwa. Kobieta spędziła noc w policyjnym areszcie, a zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić jej zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Policja przypomina, że przypadku potrzeby zatrudnienia opiekunów nad osobami starszymi, chorymi, nieporadnymi należy sprawdzać informacje o takich kandydatach. Jeżeli jest to możliwe, należy zatrudniać osoby znane, polecone lub korzystać z usług profesjonalnych placówek, które mają sprawdzonych pracowników i poręczają za nich. W mieszkaniu nie przechowujmy znacznych kwot. Pieniądze trzymajmy w banku, tam będą bezpieczne.

 

red. aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0