"> 500 Plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego od 1 lipca – wiadomosci.com

500 Plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego od 1 lipca

500 Plus na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego od 1 lipca

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła w TVP Info, że zmiany w rządowym programie Rodzina 500 Plus są wprowadzane zgodnie z harmonogramem. Rząd przyjął dzisiaj przepisy wprowadzające świadczenie z tego programu także na pierwsze dziecko. 

“Plany rządu w sprawie programu nie są zagrożone” – podkreślała minister Elżbieta Rafalska. “Zmiany wejdą zgodnie z tym co planowaliśmy, od 1 lipca” – mówiła minister i dodała, że wnioski będzie można składać od 1 lipca drogą internetową, a nie-internetową od 1 sierpnia, tak jak było to w 2018 roku.
Świadczenie z rządowego programu Rodzina 500 Plus także na pierwsze dziecko będzie przyznawane na wniosek. Obejmie 6 milionów 800 tysięcy dzieci. “Polskie rodziny czekają na to świadczenie”- mówiła w TVP Info minister rodziny, pracy i polityki społecznej .
Obecnie 500 złotych rodziny dostają na drugie i kolejne dziecko. Wypłata na pierwsze jest możliwa po spełnieniu kryteriów dochodowych – 800 złotych netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 1200 złotych netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześ/tvpinfo/sp/dydCOMMENTS

WORDPRESS: 0