HomeWielkopolskie

5 mln papierosów zatrzymane przez policję. Przez Wielkopolskę przebiegał szlak przerzutu papierosów

5 mln papierosów zatrzymane przez policję. Przez Wielkopolskę przebiegał szlak przerzutu papierosów

Policjantom z Poznania udało się wykryć przerzut i zabezpieczyć blisko pięć milionów sztuk papierosów bez akcyzy. Zatrzymanych zostało sześć osób. Z tytułu niezapłaconych podatków podejrzani narazi Skarb Państwa na stratę około 5,5 mln złotych! Potwierdziły się też przypuszczenia policjantów – Wielkopolska jest elementem korytarza szlaku przemytniczego ze Wschodu na Zachód.

Papierosy przechwycili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Poznaniu. Do zatrzymań doszło we wtorek, 26 maja na terenie powiatu szamotulskiego.

 

– Wytypowane zostało miejsce, w którym osoby zajmujące się tym procederem, zazwyczaj przyjmowały transporty papierosów zza wschodniej granicy. Następnie kartony z papierosami z ciężarówki były przekładane do mniejszych samochodów dostawczych. Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 6 osób, zajętych pracą przy przeładunku – tłumaczy Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

 

Przy okazji zatrzymań znaleziono i zabezpieczono blisko 5 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Tym samym zatrzymani narazili państwo na straty z tytułu niezapłaconych podatków rzędu 5,5 mln złotych.

 

– Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szamotułach sąd zastosował wobec podejrzanych 3 miesięczny areszt tymczasowy – mówi Święcichowski. Zatrzymanym postawiono zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia. Akcja policji dała potwierdzenie tego, co już od dłuższego czasu podejrzewali. Przez województwo wielkopolskie przebiega przemytniczy korytarz, którym ze Wschodu na Zachód transportowane są nielegalne papierosy.

 

aip

COMMENTS