22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

446 zakażonych górników. Nowe zabezpieczenia na Janinie i Brzeszczach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

446 zakażeń koronawirusem zanotowano wśród śląskich górników. Najwięcej chorych, bo ponad 300 jest w Polskiej Grupie Górniczej. Do tej pory odnotowano tylko jeden przypadek zakażenia pracownika Zakładu Górniczego „Janina” w Libiążu. Tauron Wydobycie, właściciel kopalni, podjął kolejne kroki w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Negatywny wynik testu na obecność koronawirusa to warunek konieczny dla każdego, kto rozpoczyna pracę w Tauron Wydobycie, w tym dla nowych pracowników firm zewnętrznych. To kolejne z zabezpieczeń przeciwwirusowych wdrożonych w Spółce. Z myślą o bezpieczeństwie pracowników przemodelowano organizację czasu pracy w zakładach górniczych, zabezpieczono środki ochronne i wdrożono nowe zasady prowadzenia transportu ludzi zarówno wyciągami szybowymi, jak i wyrobiskami podziemnymi. Każda osoba wchodząca lub wjeżdżająca na teren spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała. Wdrożone zostały specjalne procedury dotyczące transportu ludzi w kopalniach, w tym wyciągami szybowymi i wyrobiskami podziemnymi.

 

Zmiany wprowadzono z uwzględnieniem możliwości technicznych zakładów górniczych Spółki. Prowadzona jest regularna dezynfekcja klatek wyciągów szybowych, wagonów kolejek podziemnych i innych środków transportu załogi w podziemnych wyrobiskach górniczych oraz wyznaczonych miejscach na powierzchni zakładów górniczych. Wszystkie zakłady górnicze mają ponadto zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej. W zależności od rozwoju sytuacji, jeżeli będzie potrzeba, będą podejmowane dalsze środki zapobiegawcze. W Tauron Wydobycie wszyscy pracownicy otrzymali maseczki ochronne wielokrotnego użytku, których mogą używać również poza miejscem pracy.

 

Rozdysponowano ich prawie 13 tysięcy. W Spółce działa specjalny numer telefonu, pod którym każdy może porozmawiać z profesjonalnym psychologiem i uzyskać motywujące wsparcie. Wiedza psychologa w połączeniu z rozmową pozwala zrozumieć nasze reakcje na otaczającą rzeczywistość i lepiej skonfrontować je z wyzwaniami codzienności. Z tej formy wsparcia skorzystało już kilkadziesiąt osób. Na czas rynkowego kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa w Tauron Wydobycie wdrożono pakiet osłonowy. Zakłada on ograniczenie czasu pracy skutkujące obniżeniem o 20 procent wynagrodzenia wszystkim pracownikom, łącznie z zarządem spółki, a także skorzystanie z instrumentów rządowej tarczy antykryzysowej.

 

– Naszym nadrzędnym celem pozostaje utrzymanie i ochrona miejsc pracy w zakładach górniczych Spółki oraz zapewnienie bezpieczeństwa pracy załóg górniczych Tauron Wydobycie i dostosowanie produkcji do aktualnej sytuacji rynkowej – podkreśla Tomasz Cudny, prezes zarządu Tauron Wydobycie.

 

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520