27.5 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

400 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad ma powstać w tym roku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W tym roku powstanie około 400 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych – zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy będą mogli korzystać z nowych odcinków drogi S 17 i autostrady A1.

Jak mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Jan Krynicki, w tym roku zakończy się kilkanaście dużych inwestycji. Kierowcy bedą mogli pojechać z Lublina w stronę Warszawy sukcesywnie oddawanymi odcinkami drogi S 17. Pod Warszawą zostanie w pełni oddany odcinek drogi S8 w stronę Piotrkowa Trybunalskiego.

Drogowcy chcą też w tym roku oddać do użytku fragment autostrady A1 od Katowic do obwodnicy Częstochowy w stronę Łodzi.

Na zachodzie kraju zostanie dokończona droga S3 oraz odcinek Wrocław – Poznań trasy S5. Połączony zostanie także Goleniów z Koszalinem trasą S6. To fragment całej inwestycji, która połączy Szczecin z Koszalinem. Zostanie ona zrealizowana w ciagu kilku lat – zapowiada Jan Krynicki.

W 2019 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie budowę kilku nowych odcinków. Chodzi między innymi o drogę ekspresową S7. W zeszłym roku został oddany do użytku fragment drogi z Trójmiasta do granicy województwa mazowieckiego w miejscowości Napierki. W tym roku drogowy będą budować odcinek od Napierek do Płońska.
Rozpoczną się też prace budowlane tej samej drogi od Południowej Obwodnicy Warszawy, od węzła Warszawa – Lotnisko do istniejącej obwodnicy Grójca. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na 2021 rok. Cały czas trwają prace na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestycja zostanie zakończona w 2020 roku.

Generalna dyrekcja Dróg Krajowych rozbudowuje też trasę z Krakowa do Zakopanego. Z zapowiedzi wynika, że w drugim kwartale tego roku będzie gotowy odcinek Skomielno – Biała – Rabka Zdrój.
W zeszłym roku oddano do użytku około 300 kilometrów dróg ekspresowych i autostrad.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520