HomeFloryda

40 małych żółwi trafiło do Florida Keys po zbyt długim kontakcie z zimną wodą Cape Cod

40 małych żółwi trafiło do Florida Keys po zbyt długim kontakcie z zimną wodą Cape Cod

40 małych żółwi w bardzo ciężkim stanie przetransportowano z Cape Cod, Massachusetts do Florida Keys. Zimna woda nie służyła malcom i znaleziono je niemal omdlałe na wybrzeżach Nowej Anglii.

Zółwie należą do zagrożonego gatunku – Kemp’s Ridley sea turtles (żółwie zatokowe).

“Setki żółwi zostaje wyrzuconych na ląd” – powiedziała dyrektor Turtle Hospital, Bette Zirelbach – “O wiele więcej niż tamte akwaria są w stanie pomieścić, dlatego przylatują do Turtle Hospital, abyśmy mogli je ogrzać i zająć się nimi, ponieważ są zagrożonym gatunkiem.”

Transport żółwie do Keys był możliwy dzięki grupce prywatnych pilotów, którzy nazwali się “Turtles Fly Too” (Żółwie Też Latają – tłum. red.). Zaproponowali oni swoje maszyny, usługi, paliwo i czas.

Żółwie cierpiały na wychłodzenie organizmu, tzw. “cold-stun”. Jako gady, są bardzo podatne na zmiany temperatury i gdy jest im zbyt zimno to przestają jeść oraz pływać. Stają się wtedy bardzo łatwym łupem dla drapieżników.

Nancy Klingener – 40 żółwi zatokowych, z objawami hipotermii, z Cape Cod, zostało przetransportowanych do @TurtleHospital w Keys aby je ogrzać i zająć się nimi. Bedą tam przebywać od 30dni do roku. Zjdęcia – Bob Care @thefloridakeys.”

W szpitalu dla żółwi mogą spędzić od 30 dni, do nawet roku, w zależności od tego w jakim są stanie. Gdy dojdą do siebie, zostaną wypuszczone na wolność w ciepłych wodach Florydy.

 

 

 

PS

photo: twitter.com

 

COMMENTS