13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

LOT-em do Wenecji po 8 latach przerwy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają do Wenecji. W południe pierwszy rejsowy samolot z pasażerami na pokładzie wylądował na lotnisku Marco Polo w pobliżu miasta.

Nasz narodowy przewoźnik zawiesił połączenie w 2008 roku. Jak mówi rzecznik spółki Adrian Kubicki, LOT wraca do Wenecji, bo miasto to jest ważnym elementem w nowej strategii przewoźnika oraz portu lotniczego w Warszawie.
Rzecznik zaznaczył, że nowa siatka europejskich połączeń jest skonstruowana w tej sposób, by pasażerowie z miast europejskich korzystali z warszawskiego portu Chopina, jako lotniska przesiadkowego. Dlatego samoloty naszego przewoźnika łączą Warszawę z różnymi europejskimi miastami, które dotychczas znajdowały się na uboczu głównych szlaków komunikacyjnych. Stołeczne lotnisko oferuje z kolei długodystansowe połączenia do Azji i Ameryki Północnej.
Rzecznik zapewnia, że przed uruchomieniem połączenia wykonano szczegółowe badania, które wskazują na duże zainteresowanie tym kierunkiem. Kubicki podkreśla, że nie chodzi tylko o ruch turystyczny. Jego zdaniem nowa siatka połączeń ma szansę przyciągnąć ruch biznesowy.
W styczniu LOT uruchomił regularne połączenia z Warszawy do Tokio. Przewoźnik chce też latać do Seulu. Wzmocniono też siatkę europejskich połączeń. Samoloty LOT -u lądują między innymi w Charkowie. Według ciągle nieoficjalnych informacji polski przewoźnik zamknął zeszły rok stratą przekraczającą 200 milionów złotych.

IAR/A. Pszoniak/nyg

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520