HomeWIELKA BRYTANIA

£30m przeznaczone na testy, w których zakażają młodych COVID-19 aby przyspieszyć szczepionkę

£30m przeznaczone na testy, w których zakażają młodych COVID-19 aby przyspieszyć szczepionkę

Ponad £30 milionów rządowych funduszy zostanie przeznaczona na rzecz przyspieszenia testów szczepionek na COVID-19. Testy odbędą się na młodych i zdrowych ochotnikach, których celowo zarazi się wirusem.

Testy szczepionek na młodych ochotnikach powinny przyspieszyć proces stworzenia działających i skutecznych szczepionek na COVID-19.

Zdrowi i silni ochotnicy zostaną zakażeni wirusem, aby można na nich przeprowadzać więcej testów. Normalnie, naukowcy muszą czekać, aż zostaną im zapewnione osoby, które zakaziły się w naturalny sposób.

Metoda taka stosowana była również przy tworzeniu szczepionek na malarię, cholerę, dur brzuszny. Pierwszy taki przypadek został zastosowany w XVIIIw. przez angielskiego lekarza Edwarda Jennera, który zaraził młodego chłopca ospą, dzięki czemu stworzył pierwszą na świecie szczepionkę.

Niektórzy naukowcy oponują takiemu działaniu, podkreślając, że nie ma na chwilę obecną lekarstwa aby w razie potrzeby pomóc zakażonym ochotnikom. Proponenci podkreślają, że zdrowi i młodzi ludzie mają znikome szanse na powikłania po chorobie.

“Nie chcemy aby Ci ludzie zachorowali. Tak naprawdę, roimy coś zupełnie odwrotnego. Z wielką starannością chcemy ich zarazić tylko na tyle aby móc u nich wykryć wirusa.” – skomentował Andrew Catchpole, odpowiedzialny za testy prowadzone przez firmę hVivo.

 

 

PS

COMMENTS