18.8 C
wtorek, 16 kwietnia, 2024

3. runda Pucharu Anglii – wyniki

Piłkarze Arsenalu z trudem pokonali występujący w drugiej lidze (Championship) Preston North End 2:1 (0:1) w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. Gospodarze prowadzili od 7. minuty po golu Calluma Robinsona, wyrównał tuż po przerwie Aaron Ramsey, a zwycięskiego gola zdobył w 89. minucie Olivier Giroud.

Bartosz Kapustka zadebiutował w Leicester City w wygranym 2:1 (0:0) meczu z Evertonem. Polak wszedł na boisko w 84. minucie i dostał żółtą kartkę. Marcin Wasilewski poza kadrą meczową Leicester. Oba gole dla mistrzów Anglii strzelił Ahmed Musa, dla gospodarzy bramkę zdobył Romelu Lukaku.
Paweł Wszołek rozegrał cały mecz w Queens Park Rangers (Ariel Borysiuk poza kadrą), ale jego zespół przegrał z Blackburn Rovers 1:2 (0:1).
Swansea City przegrała na wyjeździe z Hull City 0:2 (0:0), a Łukasz Fabiański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Swansea. AFC Bournemouth bez Artura Boruca (poza kadrą) przegrało wyjazdowy mecz z Millwall 0:3 (0:1). Także inni polscy bramkarze tym razem nie wyszli na boisko. Birmingham City Tomasza Kuszczaka zremisowało z Newcastle United 1:1 (1:1), a Ipswich Town Bartosza Białkowskiego także zremisowało, z piątoligowym Lincoln 2:2 (1:1).
Manchester United rozgromił u siebie Reading 4:0 (2:0), gole strzelili Wayne Rooney, Anthony Martial i dwa Marcus Rashford.
Mecze zakończone remisami zostaną powtórzone.