14.3 C
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Tenis – Novak Djoković w finale Australian Open

Novak Djoković awansował do finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open. W pojedynku gigantów pokonał on w półfinale Szwajcara Rogera Federera 6:1, 6:2, 3:6, 6:3. Na ten półfinał czekali wszyscy ponieważ pojedynki między Rogerem a Novakiem są zawsze niesamowicie emocjonujące. Tym razem jednak w pierwszych dwóch setach Serb zagrał jakby był z innej planety. Chyba najlepszy tenisista w historii Roger Federer nie był w stanie nawet nawiązać walki w tym okresie. Szwajcar przegrał je gładko wygrywając tylko 3 gemy i nie mając nawet jednej okazji do przełamania rywala a pierwszy set trwał jedynie 22 minuty. Prawdziwy bój rozgorzał dopiero w trzecim secie. Najpierw Novak przełamał Rogera ale chwilę później przy ekstazie publiczności Szwajcar doprowadził do remisu 3:3. Dodało to wiary Rogerowi, że jest w stanie odwrócić losy meczu. Za chwilę ponownie przełamał Serba i wygrał trzeciego seta 6:3. W następnym secie do stanu 4:3 obaj wygrywali przy własnym serwisie. W ósmym gemie przy serwisie Rogera nie był on wstanie jednak wykorzystać własnego podania i Djoković wyszedł na prowadzenie 5:3. Takiej okazji nie mógł już zmarnować i bardzo szybko wygrał przy swoim własnym serwisie czwartego seta i cały mecz. Rywalem Djokovicia w meczu finałowym będzie zwycięzca spotkania pomiędzy Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem a Brytyjczykiem