22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

27 mln podróbek o wartości 740 mln euro skonfiskowanych na graniach UE

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

27 milionów podrobionych produktów o wartości 740 milionów euro zostało skonfiskowanych na granicach Unii Europejskiej. Raport za ubiegły rok został dziś opublikowany w Brukseli.

Komisja Europejska poinformowała, że liczba skonfiskowanych przesyłek wzrosła w ubiegłym roku w porównaniu z sytuacją sprzed dwóch lat ze względu na sporą liczbę małych paczek przywożonych do Unii w ramach sprzedaży internetowej.

Prawie 37 procent zarekwirowanych produktów stanowiły artykuły codziennego użytku, które mogły zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu konsumentów – czyli artykuły higieny osobistej, lekarstwa, zabawki oraz urządzenia elektryczne.

Wśród przechwyconych towarów najwięcej było papierosów – 15 procent, a następnie zabawek, oraz etykiet, metek, naklejek i odzieży.

Nadal Chiny są głównym krajem pochodzenia towarów naruszających prawa własności intelektualnej. Macedonia Północna jest natomiast największym źródłem podrobionych napojów alkoholowych. Z kolei z Turcji najczęściej są sprowadzane inne podrobione napoje, perfumy i kosmetyki. Iran przodował w podrabianym sprzęcie komputerowym, z Kambodży pochodziło najwięcej podrabianych papierosów, a opakowań i etykiet z Bośni i Hercegowiny.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/jf/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520