HomePOLSKAPodlaskie

25 lat więzienia dla zabójców rodziców Kamila

25 lat więzienia dla zabójców rodziców Kamila

Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Lublinie skazał Kamila N i Zuzannę M. Oboje oskarżeni zostali o zabicie rodziców Kamila w Rakowiskach koło Białej Podlaskiej.
Do zbrodni doszło w nocy z 12 na 13 grudnia ubiegłego roku. Przewodniczący składu orzekającego sędzia Arkadiusz Śmiech mówił, że oskarżeni działali z premedytacją i są jednakowo winni tej zbrodni. “Udowodnione zostało, że działali z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonych” – podkreślił sędzia.
Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie oboje będą mogli ubiegać się najwcześniej po 20 latach. Prokurator Józef Maksymowicz żądał dożywocia. “Pierwszy raz w swojej karierze zawodowej spotkałem się z tak okrutną i bezsensowną zbrodnią” – podkreślił. Po ogłoszeniu wyroku nie wykluczył apelacji. Zapowiedział, że złoży wniosek o doręczenie opisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Kiedy się z tym zapozna, zdecyduje, czy złoży apelację.
Odwołania nie wykluczają także obrońcy oskarżonych bowiem wnioskowali o łagodniejszy wymiar kary – od 12 do15 lat więzienia. Dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny.
Rodzice Kamila N. Agnieszka i Jerzy N. zginęli od kilkudziesięciu ciosów zadanych nożami. Podejrzani o dokonanie zbrodni nastolatkowie zostali zatrzymani następnego dnia w Krakowie. Podczas śledztwa przyznali się do zabójstwa rodziców Kamila N. Jako powód podali brak akceptacji ze strony rodziców dla związku chłopaka z Zuzanną M.

IAR/c.potapczuk/Radio Lublin/dw/zr

COMMENTS