HomePILNE

25 milionów dolarów wpłacili w ciągu doby zwolennicy Donalda Trumpa

25 milionów dolarów wpłacili w ciągu doby zwolennicy Donalda Trumpa

Prawie 25 milionów dolarów wpłacili w ciągu doby zwolennicy Donalda Trumpa na jego walkę o reelekcję. Według przywódców Partii Republikańskiej rekordowe wpłaty świadczą o ogromnym entuzjazmie zwolenników obecnego prezydenta USA, który wczoraj oficjalnie rozpoczął kampanię w wyborach 2020 roku. 

„Z tak wielkim entuzjazmem dla prezydenta jak kraj długi i szeroki nie mieliśmy do czynienia nigdy w przeszłości” – oświadczyła przewodnicząca Krajowego Komitetu Republikanów Ronna McDaniel informując, że ciągu 24 godzin zwolennicy Donalda Trumpa wpłacili na jego kampanię 24 miliony 800 tysięcy dolarów. Kwota ta jest prawie czterokrotnie większa od sumy jaką w ciągu pierwszej doby od ogłoszenia startu w wyborach zebrał główny kandydat Demokratów, były wiceprezydent Joe Biden, na którego konto wpłynęło 6 milionów 300 tysięcy dolarów. Senator Bernie Sanders zebrał niespełna 6 milionów a senator Kamala Harris 1,5 miliona. „Miażdżymy konkurencję” – skomentował wysokość wpłat szef kampanii Donalda Trumpa Brad Parscale.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się w listopadzie 2020 roku. Sondaże wskazują na przewagę kandydatów Partii Demokratycznej. Sztab wyborczy Donalda Trumpa twierdzi jednak, że badania są niewiarygodne i przypomina błędy w sondażach z 2016 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/sk

COMMENTS