HomePILNE

2400 dolarów dla małżeństwa i 500 na każde dziecko. Jest zgoda ws. pakietu stymulującego w USA

2400 dolarów dla małżeństwa i 500 na każde dziecko. Jest zgoda ws. pakietu stymulującego w USA

Senatorzy i urzędnicy administracji amerykańskiej osiągnęli porozumienie w sprawie pakietu stymulacyjnego wartego 2 bln dolarów. Każdy obywatel, spełniający kryterium dochodowe, otrzyma czek na 1200 dolarów.

 

W ramach przyjętego pakietu, każdy obywatel spełniający warunki dostanie czek na 1200 dolarów. Wspólnie rozliczające się z podatków małżeństwa dostaną 2400 dolarów. Obywatele zarabiający więcej niż 75 tys. dolarów rocznie i pary zarabiające ponad 150 tys. dolarów rocznie dostaną mniejsze wsparcie. Osoby zarabiające powyżej 99 tys. dolarów rocznie nie będą kwalifikowały się do otrzymania pomocy. Dodatkowo na każde dziecko zostanie przyznane jednorazowo 500 dolarów.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin poinformował,  że kryterium kwalifikacji będzie zeznanie podatkowe za rok 2019. W przypadku gdyby nie zostało jeszcze złożone to obowiązywały będą informacje z roku 2018.

Pakiet ma na celu złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii koronawirusa, w wyniku której w Stanach Zjednoczonych zmarło już ponad 800 a zakażonych jest ponad 55 tysięcy osób.

Oczekuje się, że pakiet obejmie fundusz o wartości 500 mld USD na pomoc dla branż znajdujących się w trudnej sytuacji oraz porównywalną kwotę na płatności bezpośrednie w wysokości do 3 tys. USD dla milionów amerykańskich rodzin, a także 350 mld USD na pożyczki dla małych firm, 250 mld USD na zwiększoną pomoc dla bezrobotnych i 75 mld USD dla szpitali – informuje Reuters.

Pełny tekst ustawy ma być gotowy jeszcze w środę.

Ustawa musi jeszcze zostać przyjęta przez Izbę Reprezentantów i podpisana przez prezydenta.

Red.

COMMENTS